ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13535069
*
nr 1353 5069
Spegel
Oval, omkring 1900,64x49 cm
Kondition: lagad
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 oktober 2020
kl 20:58:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/10 14:40:59
1
150 kr
12/10 20:32:42
2
150 kr
12/10 20:32:42
1
150 kr (Budbetjänt)
12/10 20:33:23
2
200 kr
12/10 20:53:09
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Kondition: lagad
Läs om budbetjänten
nr 1353 5069
Spegel
Oval, omkring 1900,64x49 cm
Kondition: lagad
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 oktober 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/10 14:40:59 | 1 | 150 kr |
12/10 20:32:42 | 2 | 150 kr |
12/10 20:32:42 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
12/10 20:33:23 | 2 | 200 kr |
12/10 20:53:09 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27